Dla przedszkoli


Zajęcia edukacyjne dla przedszkoli


Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełzowie zaprasza do skorzystania z bogatej oferty lekcji warsztatowych przeprowadzanych na terenie urokliwego skansenu. Tematy zajęć zostały opracowane dla różnych grup wiekowych uczestników. Wybrane zajęcia zostały również dostosowane dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością. Część lekcji, z uwagi na swą specyfikę, realizowana jest sezonowo, ale mamy również zajęcia całoroczne, prowadzone w ogrzewanych pomieszczeniach na terenie skansenu i dworu z Drogini.

Terminy lekcji warsztatowych musza być wcześniej uzgodnione i zarezerwowane telefonicznie: 885 386 913. 
Prosimy dzwonić w godzinach od 9.00-13.00.
Jednorazowo w zajęciach może brać udział do 25 osób.

Pszczoły

PSZCZELE OPOWIEŚCI

Pszczele opowieści – zajęcia edukacyjne skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym od 3 do 6 lat odbywają się w jednym z zabytkowych obiektów , w którym dzieci zapoznają się z życiem pracowitych pszczół, ich budową i znaczeniem w otaczającej przyrodzie. W trakcie warsztatów dowiedzą się jak powstaje miód, jak wygląda pszczela królowa oraz jaka jest rola pszczelarza w opiece nad pszczołami i jakie są jego obowiązki. Na warsztatach dzieci będą mogły tworzyć świece z wosku pszczelego, które zabiorą do domu. Na zakończenie wraz z prowadzącym udają się wzdłuż ścieżek skansenu na poszukiwanie kwitnących kwiatów i uli.
Koszt: 25 zł

Zajęcia prowadzone od maja do września
Czas trwania 60 minut
garnek gliniany

NIE ŚWIĘCI GARNKI LEPIĄ

Nie święci garnki lepią – zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym. Dzieci zapoznają się z technikami ręcznego formowania  naczyń z gliny i ich zdobienia oraz z tradycyjnymi  wyrobami garncarskimi. Dowiedzą się skąd się bierze glina, do czego służyły dwojaki i dlaczego ulepioną z gliny miskę trzeba wypalić w bardzo gorącym piecu, żeby była twarda. Przede wszystkim spróbują swoich sił w lepieniu i toczeniu na kole garncarskim.
Cena od osoby: 20 zł

Zajęcia prowadzone cały rok
Czas trwania 60 minut
Korale czerwone

CZERWONE KORALE

Czerwone korale – zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym w trakcie, których uczestnicy dowiadują się, ze korale były ulubioną ozdobą krakowianek. Stanowiły prawdziwy skarb rodzinny i były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Na warsztatach dzieci malują drewniane paciorki  i komponują korale, które stają się nie tylko pamiątką ale i efektowną ozdobą.
Cena od osoby: 25 zł

Zajęcia prowadzone cały rok
Czas trwania 60 minut
dzieci w strojach strażackich

JAK WOJTEK ZOSTAŁ STRAŻAKIEM

Jak Wojtek został strażakiem – zajęcia edukacyjne podczas których uczestnicy zapoznają się z historią pożarnictwa i rolą OSP. Zajęcia mają na celu zapoznanie dzieci z zawodem i pracą strażaka, budzenie szacunku do pracy strażaków, kształtowanie prawidłowych nawyków w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia a także rozwijanie kreatywności oraz sprawności manualnej uczestników. Następnie dzieci otrzymują bawełniany plecak z naniesionym konturem wozu strażackiego, który pomalują farbami do tkanin. Plecak będzie pamiątką z warsztatów. Na zakończenie zajęć edukator czyta książeczkę ,, Jak Wojtek został strażakiem’’.
Cena od osoby: 25 zł

Zajęcia prowadzone od maja do września
Czas trwania 90 minut

Ustawienia