Pierwszej relacje z budowy Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon.

Przy al. Bora-Komorowskiego w Krakowie powstaje siedziba Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon, instytucji kultury Województwa Małopolskiego, wg projektu pracowni Heinle, Wischer und Partner Architekci.

W środku obiektu znajdą się m.in.: wystawa stała z ponad setką urządzeń, 6 laboratoriów i pracowni, Akademia dzieci i przestrzeń konferencyjna. Na zewnątrz zaprojektowano m.in. park z naukowym placem zabaw oraz ogród na dachu.

W dostępnej w serwisie YouTube relacji z budowy wykorzystano widoki z programów komputerowych. Dzięki nim można przespacerować się po nieistniejących jeszcze salach i korytarzach.

Film dostępny jest pod adresem:

Aktualnie na całej długości i szerokości obiektu prowadzone są prace fundamentowe. Niemal gotowe są ściany strefy magazynowej i laboratoryjnej. W części zlokalizowanej bliżej alei wyróżnia się wysoki walec strefy emocji.

Planowo obiekt będzie dostępny dla publiczności w 2023 roku. Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Ustawienia