Stanisław Kmiecik – Malarstwo. Wystawa czasowa

Serdecznie zapraszamy na wystawę Stanisław Kmiecik – Malarstwo. Malujący ustami i nogami.
Wystawa prezentowana jest w dworze z Drogini na terenie skansenu w Wygiełzowie.
Wystawa czynna jest w godzinach:
PON-PT od 8:00 do 15:00
SB-ND od 10:00 do 18:00

,, Prawdziwa sztuka
Jak tajemnic pełna rzeka –
Źródło
Natura w nurcie codziennego życia
Ujście
To śpiew duszy człowieka’’
Ireneusz Betlewicz

                         Stanisław Kmiecik urodził się w 1971 roku w Klęczanach koło Nowego Sącza. Nie mając od urodzenia rąk, już jako 5 letni chłopiec zaczął malować ustami i nogami. Obecnie mieszka w Krakowie.

Stanisław Kmiecik najczęściej stosuje technikę olejną, pastele, akwarelę, akryl, temperę oraz ołówek.  Do jego ulubionych motywów zaliczają się okoliczne, rodzime pejzaże, martwe natury, akty oraz surrealistyczne obrazy o dużej zawartości silnie odczuwalnego metafizycznego nastroju. Znany jest ze swoich spokojnych i bardzo dokładnych studiów budynków.

Poza sztuką, uwielbia jeździć samochodem który sam prowadzi nogami. Brał udział w rajdach samochodów terenowych 4×4. Lubi obcowanie z przyrodą, piesze wycieczki, muzykę , koncerty . Ulubione zajęcia domowe to dbanie
o rośliny i zwierzęta.

Do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami należy od 1989 roku a od 2005 roku został jego członkiem zrzeszonym. W Polsce współpracuje z Wydawnictwem Artystów Malujących Ustami i Nogami  od początku jego działalności – od roku 1993.

Jest znanym i wziętym malarzem. Swoje prace prezentuje zarówno na wystawach organizowanych przez Wydawnictwo Artystów Malujących Ustami i Nogami, jak i na bardzo licznych wystawach indywidualnych; w różnych miastach Polski, jak i za granicą. Często prezentuje sposób malowania przed publicznością.

Skupia się nie tylko na uczestnictwie w spotkaniach i wystawach dających prestiż -bardzo chętnie spotyka się z dziećmi,
młodzieżą szkolną ,studentami, osobami starszymi w ich miejscu nauki, pracy czy działalności społecznej. Udziela się charytatywnie i społecznie. Jak mówi – „Mi ktoś pomógł, docenił moje prace, dziś ja mogę pomóc innym.”

Ustawienia