,,WEEKEND SENIORA Z KULTURĄ‘’ 1 i 2 października

W dniach 1 i 2 października po raz dziewiąty w całej Polsce odbędzie się „Weekend seniora z kulturą” – akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, której celem jest zachęcenie seniorów
do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

W tych dniach szczególnie zachęcamy wszystkich seniorów do odwiedzenia naszego Muzeum! 🙂

1 i 2 października seniorzy wstęp do Muzeum bezpłatnie

Na warsztaty oraz zwiedzanie z przewodnikiem obowiązują zapisy pod numerem telefonu:  885 386 913 w godzinach
od 7-15 od poniedziałku do piątku. Liczba osób – 20 . Koszt warsztatów to 15 zł od osoby.
Zwiedzanie z przewodnikiem – bezpłatne


1 października

12.00-14.00  warsztaty ,, Malowane na szkle’’ – tematem zajęć jest poznanie historii ludowego malarstwa na szkle, jego tradycji, a także praktyczne poznanie tajników samej techniki malowania. Uczestnicy wykonają wyjątkową pracę malarską, która będzie pamiątką z pobytu w Skansenie.

14.00-16.00   zwiedzanie z przewodnikiem po zabytkowych obiektach budownictwa drewnianego. Wśród malowniczego terenu znajdują się: dwór, zagrody chłopskie, z sadami i przydomowymi ogródkami, obiekty związane z wiejską produkcją rzemieślniczą, kościół z dzwonnicą, zespół  małomiasteczkowy i inne przykłady architektury wsi nadwiślańskiej.

2 października

12.00-14.00  Warsztaty tworzenia kwiatów z bibuły podczas których uczestnicy zapoznają się z wystrojem świątecznym izby, przyjrzą się umiejscowieniu kwiatów z bibuły w izbie oraz ich ilości i różnorodności. Zajęcia przybliżają tematykę plastyki obrzędowej jako towarzyszącej ważniejszym świętom dorocznym. Kwietne ozdoby z papieru jeszcze niedawno stanowiły obowiązkowy element świątecznego wystroju wnętrza. Dekoracje z kwiatów przygotowywano na najważniejsze święta i uroczystości rodzinne.  Bibułkowe kwiaty komponowane w bukiety ustawiane były w świętym kącie. Pojedyncze umieszczano pod i między obrazami z wizerunkami świętych, jak również nad oknami Na warsztatach uczestnicy poznają sposoby, okoliczności oraz różne techniki wykonywania kwiatów z bibuły a następnie spróbują własnoręcznie  je przygotować.

14.00-16.00  zwiedzanie z przewodnikiem

Ustawienia