Wojewódzki Konkurs „Ileż piękna i tajemnic w moim regionie! – moja okolica na szlaku dziedzictwa kulturowego Małopolski”.

„Ileż piękna i tajemnic w moim regionie! – moja okolica na szlaku dziedzictwa kulturowego Małopolski” – zapraszamy do wspólnego odkrywania najpiękniejszych miejsc w Małopolsce

Małopolska jest jednym z najciekawszych regionów Polski, który posiada wyjątkowe dziedzictwo kulturowe. Atrakcyjność i malowniczość regionu podkreślają: ciekawa architektura wpleciona w historię i kulturę oraz różnorodne ukształtowanie terenu. Okolica, w której mieszkamy, z pewnością zachwyca nie tylko pięknem otaczającej przyrody, ale również historią, nierzadko tajemniczą i zapomnianą. Wspólnie odszukajmy te najpiękniejsze i najciekawsze miejsca!

Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Oświęcimiu, Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu oraz Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie. Zamek Lipowiec zapraszają uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa małopolskiego do wzięcia udziału w Wojewódzkim Konkursie „Ileż piękna i tajemnic w moim regionie! – moja okolica na szlaku dziedzictwa kulturowego Małopolski”. Konkurs objęli swoim patronatem: Pani Iwona Gibas – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Pan Andrzej Skrzypiński – Starosta Oświęcimski oraz Pan Radosław Warzecha – Wójt Gminy Babice.

Szczegółowy regulamin Konkursu znajdą Państwo na stronie www.mdkoswiecim.pl w zakładce konkursy.
Termin nadsyłania prac upływa 11 kwietnia 2022 roku.
Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Konkursie!

Ustawienia