Zajęcia warsztatowe ,,Droga artysty. Tradycje garncarskie mojego regionu”.

W środę i we czwartek odbyły się pierwsze zajęcia warsztatowe ,,Droga artysty. Tradycje garncarskie mojego regionu” w ramach projektu Małopolska . Kultura Wrażliwa. Warsztaty z zakresu garncarstwa i ceramiki poprowadziła Dorota Kouba  – etnolożka, garncarka i edukatorka. Ceramika, a w szczególności ginący zawód – garncarstwo, stał się jej wielką pasją. Praca z gliną uczy ją  cierpliwości i pokory. Jest prawdziwym wyzwaniem dla jej niespokojnego charakteru. Przenosi ją w  inny, magiczny świat, który uwielbia i wciąż odkrywa. Bezustannie zachwyca i inspiruje ją przyroda, a także tradycyjna sztuka ludowa. Swoim przedmiotom pozwala na przypadkowe niedoskonałości, naturalne spękania czy surową formę i szorstkość faktury. Łagodzi je szkliwami o naturalnych barwach, które doskonale komponują się z drewnem, kamieniem lub z roślinami.

Warsztaty z zakresu sztuki fotografii poprowadziła Małgorzata Pióro – artysta fotografik, pedagog, socjolog, arteterapeuta, wykładowca fotografii w Krakowskiej Szkole Filmowej im. Wojciecha Hasa , certyfikowany trener, trener,, doświadczania’’, trener metody ,, Biegun’’ Marka Kamińskiego, podróżniczka. Zwyciężczyni międzynarodowego konkursu Travel Photographer of the Year 2011 w kategorii ,, Egzotyka – Portfolio’’. Współtworzy i realizuje projekty z Fundacją Marka Kamińskiego – Life Plan dla młodzieży i projekt Walk4Life. Jest autorką projektu Dobro od Dziecka, który realizuje z Fundacją Wawel z Rodziną. W 2015 roku została inspirującym fotografem jednego z najbardziej znanych fotograficznych portali – Szeroki kadr. W 2019 r. wygrała konkurs fotograficzny ,, Uchwyć prawdziwe emocje’’ organizowanym przez Biuro Podróżników FLUGO. Prowadzi  fotowyprawy 
i wyprawy rozwojowe w różne zakątki świata min. do Gruzji, Azerbejdżanu i Indii, Hiszpanii i Maroka.

Przeprowadziła ponad 1000 godzin warsztatowych i szkoleniowych w ramach zajęć grupowych i indywidualnych na terenie całej polski i za granicą. Specjalizuje się w realizowaniu autorskich projektów rozwojowych FOTOcoachingowych i fotograficznych, a także związanych z różnymi dziedzinami sztuk.

Uwielbia dzielić się swoją pasją, energią i entuzjazmem – inspirować innych, podróżować, fotografować, zachwycać się pięknem sztuki i natury, chodzić po górach i poddawać się refleksji podczas spacerów nad morzem, tańczyć. Jej ulubioną metodą pracy jest tworzenie i kreatywna realizacja projektów, nie tylko autorskich, ale także we współpracy z innymi. Czerpie ogromną radość z realizowania nowych pomysłów  i wyzwań dzieląc się nimi z innymi.

Jej ulubiony cytat:
Życie jest śmiałą przygodą albo niczym. (H. Keller)

Ustawienia