Zapisy! II warsztaty w ramach projektu SOLIDARNA KULTURA -Tanecznym krokiem przez Polskę i Ukrainę (30 listopada).

Zapraszamy na II warsztaty dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów z Polski i Ukrainy organizowane w ramach projektu SOLIDARNA KULTURA, które odbędą się 30 listopada o godz. 17.00.

Tym razem podczas warsztatów uczestnicy nauczą się tańca krakowiak, tańczonego tak w Polsce jak i na Ukrainie.
Dla wszystkich uczestników warsztatów będzie to bardzo ciekawe spotkanie, podczas którego pokażemy jak mocno taniec łączy narody.

Krakowiak – jeden z najbardziej znanych polskich tańców narodowych, tańczony w wiejskiej chacie i na salonach, do dziś cieszy się ogromną popularnością i często jest prezentowany na scenach i w widowiskach przez zespoły pieśni i tańca. Najczęściej oglądamy go w wersji opracowanej, w postaci układu choreograficznego. A przecież był tańczony w innych formach, prostszych, najczęściej w parze, grupie par. Mało kto w naszym regionie i chyba w całej Polsce wie o tym, że
w pierwszej połowie XX wieku krakowiak cieszył się ogromną popularnością na obszarach dawnego Księstwa Litewskiego, w tym na Ukrainie. Ale choć często tańczony do melodii podobnej do popularnego w Polsce utworu „Krakowiaczek ci ja”, różni się znacznie formą taneczną od polskiego krakowiaka.

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona!
Rezerwacja miejsc pod numerem tel. 885 386 913

…………………………………………………………………………………………..

Запрошуємо на інтеграційні заняття для дітей, молоді, дорослих та літніх людей з Польщі та України, організовані в рамках проекту СОЛІДАРНА КУЛЬТУРА, реалізованого з коштів Малопольського воєводства.

Майстер-клас Танцювальним кроком Польщею та Україною, під час якого учасники вивчать танець краков’як – популярний колись як у Польщі, так і в Україні.

Участь у всіх поняттях безкоштовна. Бронювання місць за телефоном 885 386 913

O szczegółach przeczytacie państwo w poprzednim artykule.
Отримати більш детальну інформацію Ви можете на нашому веб-сайті:

Projekt realizowany ze środków Małopolskiej Tarczy Humanitarnej.

Ustawienia