Ziemiaczysko pod Lipowcem – fotorelacja

Na terenie Skansenu w Wygiełzowie odbyła się kolejna edycja imprezy plenerowej ,,Ziemniaczysko pod Lipowcem”?

A skoro Ziemiaczysko to oczywiście degustacja ,,Ziemiaków po Cabańsku”, które przygotowały dla nas członkinie Koła Gospodyń Wiejskich Mętków! 🙂

Warto wspomnieć, że Ziemniaki po Cabańsku zostały wpisane na listę produktów tradycyjnych w kategorii gotowe dania i potrawy w województwie małopolskim, dnia 17.01.2011. Potrawa uzyskała wpis dzięki staraniom Powiatu Chrzanowskiego.

Po przywitaniu gości na deskach amfiteatru zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca ,,Krakowiaczek” oraz Zespół ,,Luszki”. W dalszej kolejności wystąpił Kabaret Czesuaf oraz Kapela Dudek Lewicki.
Zwieńczeniem imprezy był koncert Kapeli Ciupaga.

Podczas Ziemniaczyska odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu ,,Bitwa Regionów” oraz Konkursu na najpiękniejsze stoisko KGW!
Miło nam poinformować, że I miejsce w VII edycji konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich “Bitwa Regionów”, zdobyło KGW Folklorem Malowane Przecieszynianki, natomiast nagroda za najpiękniejsze stoisko powędrowała do KGW Zagórze! Gratulujemy! 🙂


Również dla najmłodszych nie zabrakło atrakcji, mogli oni uczestniczyć w wielu warsztatach i zabawach przygotowanych przez Trzebińskie Centrum Kultury.

W wydarzeniu udział wzięło ponad 3000 tysiące osób, reprezentanci różnorakich instytucji i organizacji oraz znakomici goście: Parlamentarzyści-Posłowie na Sejm RP Krzysztof Kozik oraz Marek Sowa, Iwona Gibas – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Rafał Kosowski – Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Dziękujemy za tak liczne przybycie, za wspólne śpiewy i zabawę?

Organizator:
Lokalna Grupa Działania ,,Partnerstwo na Jurze”
Patronat honorowy:
Marszałek Województwa Małopolskiego
Starosta Chrzanowski
Współorganizator:
Powiat Chrzanowski
Gmina Babice
Muzeum-Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec

Ustawienia