Budujemy skansen – wersja rodzinna

       

Budujemy skansen – wersja rodzinna
Zadanie realizowane ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie

Nazwa Programu: Patriotyzm Jutra

Projekt jest kontynuacją zadania pn. “Budujemy skansen – wielkoformatowa gra planszowa dla dzieci” realizowanego przez Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny i Zamek Lipowiec w 2017 roku. Tym razem, wspólnie z grupą dzieci ze SP w Babicach, opracowaliśmy nową wersję gry planszowej, przeznaczoną do domowych rozgrywek. Testowanie i udoskonalanie gry miało miejsce podczas warsztatów na terenie skansenu, które odbyły się w dniach 13-15 czerwca 2018 r.

Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy, w wieku od 8 lat. Inspiracją do opracowania gry była historia Parku Etnograficznego w Wygiełzowie. Każdy z graczy zostaje dyrektorem nowo otwartego skansenu i ma za zadanie przenieść do niego z podkrakowskich wsi 4 wybrane, zabytkowe budynki. W trakcie podróży po regionie i pracy w swoim skansenie graczy spotykają różne przygody, także takie, które wymagają wykazania się wiedzą etnograficzną. Gra „Budujemy skansen” przybliża proces powstawania skansenu i przedstawia wiele ciekawostek dotyczących kultury Krakowiaków zachodnich.

Uroczysta promocja gry planszowej planowana jest 16 września 2018 r., podczas Tradycyjnego Odpustu w Parku Etnograficznym w Wygiełzowie „Pod czerwoną jarzębiną”. Darmowe egzemplarze gry będzie można otrzymać w skansenie od 16 września, aż do wyczerpania nakładu. Informacje na temat dystrybucji gry będą pojawiać się na bieżąco na stronie internetowej Muzeum.

 

Gra terenowa

Fabuła gry

Partnerzy projektu:

Zespół Szkół w Babicach,

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie

Ustawienia