To było pierwsze na taką skalę wydarzenie w Małopolsce. Dwadzieścia trzy instytucje województwa małopolskiego zaprezentowały swoją ofertę skierowaną do wszystkich. Bez wyjątków. W trakcie Festiwalu było można obejrzeć w pełni inkluzywne wystawy i spektakle. Wziąć udział w pokazach filmowych, koncertach, oprowadzaniach i warsztatach.
Goście, którzy odwiedzili nasze Muzeum uczestniczyli w oprowadzaniu po wybranych obiektach budownictwa drewnianego z możliwością poznawania dotykowego eksponatów i wnętrz oraz audiodeskrypcją prowadzoną przez przewodnika.
Uczestniczyli w zajęciach Strój Krakowski od Podszewki, gdzie dowiedzieli się czym wyróżniał się piękny strój odświętny, noszony do kościoła i podczas uroczystości. Edukator dokonał audiodeskrypcji stroju przy jednoczesnym jego doświadczaniu przez uczestników zmysłem dotyku i zapachu. Uczestnicy otrzymali wzorniki faktur różnych gatunków materiałów, z których szyło się niegdyś stroje oraz wzorniki haftów co pozwala na poznanie najbardziej charakterystycznych haftów krakowskich, którymi kobiety dawniej zdobiły swoje chusty i zapaski. Mieli również okazję wykonać zdobienia na torbach eco, wzorowane na zdobnictwie krakowskim.
Mogli spróbować również swoich sił w lepieniu i toczeniu na kole garncarskim. Na zajęciach uczestnicy zapoznali się
z technikami ręcznego formowania naczyń z gliny i ich zdobienia oraz z tradycyjnymi wyrobami garncarskimi. Zajęcia te były przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością wzroku, intelektualną, ruchu.
Organizatorem Festiwalu Kultury Wrażliwej jest Małopolski Instytut Kultury.