Festiwal ETNOmania 2022. Edycja dziesiąta!

To już 10 lat? Niemożliwe!

A jednak. ? Dziesiąta edycja fantastycznego festiwalu promującego tradycyjne rękodzieło, ludową i folkową muzykę, prezentującego artystów i rzemieślników ludowych i styl życia w rytmie slow, już za nami.

Tak zarząd i wolontariusze Fundacji Od Kultury, jak i pracownicy Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec od wielu tygodni pracołowicie i pieczołowicie przygotowywali tę urodzinową edycję Festiwalu.

I już dziś wiemy, że uczestników wydarzenia, gości, turystów z całej Małopolski i Polski było rekordowo dużo! Stragany wypełnione dobrem wszelakim, regionalne przysmaki, mnogość warsztatów, tak dla dzieci jak i dorosłych, strefy zabawy i relaksu. Wyjątkowość tego dnia i tego wydarzenia oddają tylko zdjęcia i filmy.

Pomysłodawcom ETNOmanii gratulujemy wytrwałości w kontynuowaniu tego oryginalnego, przyciągającego tłumy wydarzenia, a my tutaj, w skansenie, cieszymy się, że wyjątkowe plenery odtworzonej dawnej małopolskiej wsi tak znakomicie zgrały się z ideą Festiwalu.

Do zobaczenia za rok!

Ustawienia