Fotorelacja – II Jesienne spotkania Winiarzy i Winogrodników.

W sobotę 27 października w naszym skansenie gościliśmy po raz drugi winiarzy, winogrodników oraz szerokie grono osób związanych z enologią a także uprawą winorośli i produkcji wina.

Na terenie skansenu w sąsiedztwie kościoła z Ryczowa została zasadzona sadzonka ze szczepu najstarszej winorośli na świecie, Starej Trty, mająca około 400 lat i pochodząca z miejscowości Maribor w Słowenii. Zasadzenia wspólnie z dyrektorem Muzeum Markiem Grabskim dokonała pani Maja Šegota, wiceambasador Republiki Słowenii w Polsce oraz przedstawiciele władz lokalnych a poświęcenia dokonał proboszcz parafii w Babicach ksiądz Jan Molanda. Następnie uczestnicy konferencji, we dworze z Drogini wysłuchali wystąpień zaproszonych specjalistów oraz wzięli udział w dyskusji poświęconej problematyce winiarskiej.

Konferencję zakończył koncert zespołu wokalnego Cracow Singers który wraz z kwartetem smyczkowym Cracovia Divertimenti wykonał autorski program „DLA NIEPODLEGŁEJ” z muzyką polskich najwybitniejszych kompozytorów – Karola Szymanowskiego i Witolda Lutosławskiego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Ustawienia