Muzeum Małopolski Zachodniej w audycji ”Pytanie na Śniadanie” – TVP 3 oraz ,, Skarby Małopolski” – Radio Kraków . 16 września 2023

W sobotę rano (16 września) z kamerą odwiedziła nas przesympatyczna ekipa z Pytanie na śniadanie.
Niezawodna pogodynka Agnieszka Dziekan przepowiedziała dla nas cudowny, słoneczny dzień i wprowadziła nas w klimat wydarzeń, które w ten weekend miały się odbyć w ramach Juromanii.
Niesamowitych wrażeń dostarczyła Wam Grupa Rekonstrukcyjna Bractwo Rycerskie Zamku Będzin, Zespół Pieśni i Tańca Bratkowie oraz przemiłe Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Zagórza. O rzemiośle plecenia wianków opowiedziała Anna Koblak, Robert Nieroda zaprosił na Juromanię, Beata Sanak wprowadziła nas do świata etnografii w Parku Etnograficznym Krakowiaków Zachodnich w Wygiełzowie. Tajemnice Jury zdradziła nam przewodniczka – Anna Dąbek, a historię Zamku Lipowiec opowiedział Marek Szymaszkiewicz. Na dowód tego wszystkiego udostępniamy kilka zdjęć, ale mamy cichą nadzieję, że oglądaliście na żywo? Jeśli jednak by tak nie było, to zachęcamy do obejrzenia audycji:

Zamek Lipowiec

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/…/na-zywo-z…

Park Etnograficzny część 1

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/…/na-zywo-z…

Park Etnograficzny część 2

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/…/na-zywo-z…

Udostępniliśmy tylko fragmenty! Na wszystkie odcinki zapraszamy na stronę: https://pytanienasniadanie.tvp.pl/wydania?page=2

Ale to nie wszystko! Tuż po 18.00 w Radio Kraków odbyła się audycja Skarby Małopolski w której Marek Szymaszkiewicz – kustosz Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełzowie opowiedział o dziejach Zamku Lipowiec, o remontach i planach na najbliższe lata w reportażu Magdaleny Zbylut-Wiśniewskiej.
Zapraszamy do wysłuchania audycji:

Radio Kraków – https://www.radiokrakow.pl/audycje/123-zamek-lipowiec/

Ustawienia