Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełzowie współtworzy Festiwal Kultury Wrażliwej!

Zapraszamy do udziału w Festiwalu Kultury Wrażliwej w terminie 24.09.-04.10. – pierwszym na taką skalę wydarzeniu w Małopolsce. Przez dziesięć dni aż dwadzieścia trzy instytucje z województwa małopolskiego i Biuro Wystaw Artystycznych „U Jaksy” w Miechowie będą prezentować swoją ofertę skierowaną do wszystkich, bez wyjątku. W trakcie Festiwalu będzie można obejrzeć w pełni inkluzywne wystawy i spektakle. Wziąć udział w pokazach filmowych, koncertach, prowadzaniach i warsztatach. Dostęp do kultury przysługuje każdemu – udowadniamy, że w Małopolsce jest ona na wyciągnięcie ręki.

Cały program: https://tiny.pl/cfh5b

W Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełzowie, widzimy się:

26.09. 2023 o godz. 13.00

W planie oprowadzanie po wybranych obiektach budownictwa drewnianego z możliwością poznawania dotykowego eksponatów i wnętrz oraz audiodeskrypcją prowadzoną przez przewodnika.

Zwiedzanie ogrodu sensorycznego mającego charakter poznawczo-edukacyjny ze szczególnym przeznaczeniem dla osób z niepełnosprawnościami. W ogrodzie, który pełni funkcję dydaktyczną, rewalidacyjną oraz terapeutyczną, znajduje się niewielki plac zabaw z takimi elementami, jak: karuzela integracyjna, huśtawka integracyjna, piaskownica z możliwością korzystania przez dzieci poruszających się na wózkach. Celem ogrodu jest pobudzenie zmysłów i emocji poprzez możliwość doświadczenia różnych rodzajów nawierzchni, zapachów, kolorów. Ogród został podzielony na dwie części: strefa nawiązująca do tradycji i historii miejsca, w tym strefa gliny, strefa wikliny, strefa roślin, ogrodu, strefa budownictwa oraz strefa ,,wrażeń”: zapachu, dźwięku, koloru, dotyku.

29.09. 2023 o godz. 11.00

Warsztaty Garncarskie.
Podczas warsztatów uczestnicy dowiadują się, że garncarstwo uważa się za najstarsze rzemiosło, które wymagało specjalnego warsztatu i dużych umiejętności, ale przede wszystkim próbują swoich sił w lepieniu i toczeniu na kole garncarskim. Na zajęciach uczestnicy zapoznają się z technikami ręcznego formowania naczyń z gliny i ich zdobienia oraz z tradycyjnymi wyrobami garncarskimi. Zajęcia dla osób z niepełnosprawnością wzroku, intelektualną, ruchu.
Grupa do 15 osób.
Obowiązują zapisy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdOX8NL_B50xedVTkFVIzPNSrto-BFgie2a1OSDyREnc6dvjg/viewform

Ustawienia