“Wybrane Kolekcje Muzealne…” – fotorelacja

W miniony piątek, 9 listopada miała miejsce we dworze z Drogini prezentacja nowej pozycji wydanej przez  Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec, a mianowicie katalogu pt. „Wybrane kolekcje muzealne  Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie”. Katalog jest pierwszym wydawnictwem tego typu traktującym w sposób szeroki o posiadanych zasobach muzealnych. Publikacja skierowana jest do odbiorców zainteresowanych kulturą ludową regionu, poszukujących swojej tożsamości regionalnej a także wiedzy o przeszłości prezentowanej również poprzez materialne ich ślady i opowieści o nich. Katalog zawiera syntetyczne opisy kolekcji zabytkowych obiektów architektonicznych Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego, meblarstwa ludowego, kolekcji stroju ludowego i rzeźby oraz zbioru bożonarodzeniowych szopek krakowskich Katalog zamyka „muzealny poradnik kolekcjonerski” obejmujący praktyczne porady dla potencjalnych zbieraczy i kolekcjonerów jak sporządzać informacje o zabytkowym przedmiocie oraz proste porady konserwatorskie w zakresie konserwacji drewna, papieru, tkanin i metalu.

Przybyli na prezentację goście zostali zaznajomieni z wydawnictwem przez dyrektora Muzeum – Marka Grabskiego a o poszczególnych kolekcjach i obiektach zawartych w katalogu opowiedzieli kustoszowie naszego Muzeum, będący równocześnie autorami publikacji której bezpłatne egzemplarze trafiła następnie w ręce przybyłych gości.

Publikacja została dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Wspieranie Działań Muzealnych” 2018

 

Ustawienia