„Przenikanie. Opowieści huculskie”

„Przenikanie. Opowieści huculskie”. Wystawa jest fotograficzną podróżą na Huculszczyznę podczas jednego z najpiękniejszych okresów w roku obrzędowym w kościele prawosławnym. Dwoje fotografików, pasjonatów towarzyszyło w bogatych obrzędach bożonarodzeniowych mieszkańcom niewielkiej ukraińskiej miejscowości, uwieczniając w obrazie fotograficznym przenikanie głęboko zakorzenionej tradycji z dzisiejszą rzeczywistością. Fotografie urzekają bogactwem zdobionych strojów i przede wszystkim ekspresją przeżyć jaka maluje się na twarzach uczestników uroczystości.

Autorami zdjęć są: Małgorzata Pióro – artystka fotografik, pedagog, socjolog, arteterapeuta, wykładowczyni Krakowskiej Szkoły Filmowej im. Wojciecha Jerzego Hasa w Krakowie, prowadzi autorskie warsztaty „Sztuka Patrzenia”. Realizuje zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych w ramach autorskich fotograficznych i rozwojowych projektów.

Łukasz Opaliński – Fotograf specjalizujący się w fotografii produktowej, grafik, operator, scenarzysta, czasem reżyser. Wykładowca w Krakowskiej Szkole Filmowej im. Wojciecha Jerzego Hasa oraz Akademii Fotografii w Krakowie.

Czas ekspozycji: wrzesień–grudzień 2021 r

Ustawienia