Rozpoczęto przenosiny spichlerza z Bobrka.

W Muzeum w Wygiełzowie ruszyły prace budowlane związane z przenosinami na teren naszego skansenu zabytkowego spichlerza z Bobrka.

Zadanie realizowane dzięki środkom uzyskanym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego wzbogaci skansen o unikatowy, wzniesiony w 1779 roku z fundacji Teresy z Sułkowskich Wielopolskiej drewniany spichlerz będący pozostałością po dawnym założeniu folwarcznym istniejącym w końcu XVIII stulecia w majątku Wielopolskich, a następnie Potulickich i Sapiehów. Przeniesiony obiekt – który stanie nieopodal dworu z Drogini, poza tym, że zyska trwałą ochronę konserwatorską, to wraz z właściwym, współczesnym wykorzystaniem stanie się miejscem prowadzenia lekcji muzealnych, ekspozycji wystaw czasowych a także przechowywania zbiorów muzealnych. W chwili obecnej trwają prace rozbiórkowe przy obiekcie in situ natomiast na terenie Muzeum rozpoczęto prace ziemne i przygotowania do wylania fundamentów.

Ponieważ spichlerz umiejscowiony będzie tuż przy wygiełzowskim deptaku, już teraz wszyscy spacerujący mogą na bieżąco obserwować postęp prac. Dla tych którzy deptakiem nie spacerują zamieszczamy kilka zdjęć a postęp prac relacjonować będziemy na naszej stronie oraz Facebooku.

Zakończenie robót i oddanie obiektu do użytku planowane jest na wrzesień bieżącego roku.

Ustawienia