W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę – spotkanie ze świętym Mikołajem

Serdecznie zapraszamy do naszego skansenu na zajęcia, które umilą oczekiwanie na najbardziej radosne Święta!

*** W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę – zwyczaje świąt Bożego Narodzenia ***
Tylko u nas, w klimatycznym wnętrzu dawnego drewnianego domu, opowiadamy dzieciom i młodzieży o zwyczajach związanych z Bożym Narodzeniem. Przedstawiamy także, na przykładzie wróżb andrzejkowych, w jaki sposób ludzie w dawnych czasach próbowali przewidzieć swoją przyszłość. W trakcie warsztatów uczymy robić tradycyjne ozdoby: jeżyka z bibuły, koszyczek na choinkę oraz tzw. „świat”, czyli tradycyjną ozdobę z opłatków. Każdy uczestnik może zabrać ze sobą własnoręcznie wykonane dekoracje, aby przystroić nimi domową choinkę.

*** Spotkanie ze świętym Mikołajem ***
Czy wiecie, że jedyny, prawdziwy św. Mikołaj mieszka w naszym skansenie i chętnie wręczy prezenty maluchom przy okazji zajęć. Opowie także swoją historię, porozmawia z dziećmi, grzeczne pochwali a dla niegrzecznych ma przygotowaną rózgę. Jeżeli więc nie macie Państwo pomysłu jak zorganizować mikołajki w szkole, zrobimy to za Was. Jedyną kwestią, która leży po Waszej stronie, jest zakup, transport i przekazanie prezentów Mikołajowi, aby mógł je rozdać dzieciom.

Zajęcia dotyczące zwyczajów świąt Bożego Narodzenia oraz spotkanie ze św. Mikołajem odbywają się w ogrzewanym pomieszczeniu.

Mamy jeszcze wolne terminy!

Uczestnicy: zorganizowane grupy uczniów szkół podstawowych,
Czas trwania: 60 min,
Termin: od listopada do połowy grudnia 2017,
Miejsce: Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie (Skansen),
Cena zajęć:
12,00 zł/os
Rezerwacja zajęć:
telefon: 32 613 40 62;
e-mail: edukacja@mnpe.pl

Terminy zajęć muszą być wcześniej uzgodnione i zarezerwowane telefonicznie lub e-mailowo.

Ustawienia