Wakacje w Muzeum

baner z kwiatami

Podczas wakacji od 6-31 lipca w naszym muzeum odbędą się zajęcia warsztatowe na które serdecznie zapraszamy!

Zajęcia warsztatowe ,,Malowane na szkle’’ oraz zwiedzanie skansenu z przewodnikiem.
Uczestnicy zapoznają się z tradycją i techniką malowania  na szkle. W trakcie warsztatów samodzielnie malują obrazek na szkle , który stanowi pamiątkę z pobytu w skansenie.

Zajęcia warsztatowe ,, Kijanką i na tarze czyli jak prały nasze prababcie’’ oraz zwiedzanie skansenu z przewodnikiem.
Na zajęciach uczestnicy dowiedzą się ile wysiłku i trudu musiały włożyć nasze prababcie , żeby wyprać ubrania. Będą mieli okazję zapoznać się z dawnymi sprzętami, które służyły do prania i prasowania, a także spróbują swoich sił przy pracy maglownicą i żelazkami na duszę i węgiel. W trakcie zajęć uczestnicy wykonają własnoręcznie mydełko, które zabierają na pamiątkę.

Zajęcia warsztatowe ,, Pawie pióra u czapeczek, krasne wstążki u dzieweczek’’- strój krakowski od podszewki oraz zwiedzanie skansenu z przewodnikiem.
Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób ludowy strój krakowski stał się strojem narodowym zakładanym na różnorodne uroczystości. Poznają które elementy wchodzą w skład stroju kobiecego i męskiego . W dalszej części zajęć uczestnicy otrzymują bawełnianą torbę ze wzorem haftu z gorsetu krakowskiego   na który naniosą farby. Torbę , każdy z uczestników zabierze ze sobą.

Na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem tel: 32 622 87 49.
Koszt 18 zł za osobę.
Zapraszamy.

Ustawienia