Warsztaty muzyczno-etnograficzne „Niech Kapela nam gra!”

Warsztaty muzyczno-etnograficzne  „Niech Kapela nam gra!”

Warsztaty „Niech kapela nam gra” dedykowane dla szkół podstawowych oraz grup osób niepełnosprawnych, zawierają trzy istotne aspekty: umuzykalniający, ogólnorozwojowy (przybliżający wątki etnograficzne) oraz terapeutyczny. Podróż w świat instrumentów ludowych rozpocznie się od własnych  poszukiwań nowych efektów perkusyjnych za pomocą klaskania, tupania, pstrykania palcami itp.

Następnie, uczestnicy zajęć wspólnie zastanowią się nad rolą muzyki w życiu człowieka dawniej i dziś oraz poznają wybrane instrumenty ludowe takie jak: okaryna, złóbcoki, harmonia, dzwonki pasterskie itd., a także ich zastosowania. Za pomocą „bum bum rurek” – instrumentów wykorzystywanych przez światowych artystów performance – dzieci i młodzież odkryją arkana melodii. Odtworzą je na zasadzie kojarzenia koloru i wysokości dźwięku.

W swobodnej zabawie muzyczno-ruchowej uczestnicy przygotują z kolorowych kartek własne melodie i poprowadzą „Nowo-Ludową Kapelę”. Kolejnym zadaniem uczestników będzie  własnoręcznie wykonanie prostych instrumentów muzycznych takich jak: janczary i dzwonki. Powstałe prace staną się własnością autora. Na zakończenie zajęć na wykonanych instrumentach „kapela” złożona z uczestników zagra własny niepowtarzalny utwór muzyczny.

Czas trwania zajęć: 75 min.

Miejsce zajęć: Muzeum –Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec.

Oferta dla grup zorganizowanych – szkół podstawowych: od 15 do 30 osób.

Zajęcia przystosowane do uczestnictwa osób niepełnosprawnych bez ograniczeń wiekowych w grupach od 15 do 20 osób.

Opłata za zajęcia warsztatowe: 5,50 zł/os.

Dla grup spoza gminy Babice: 0,50 zł/os.

Zajęcia odbywać się będą, po wcześniejszej rezerwacji, we wtorki i czwartki od miesiąca kwietnia do wyczerpania środków przeznaczonych na realizację projektu.

Szczegółowe informacje i rezerwacja:

Tel. 32 – 613 – 40 – 62, e-mail: edukacja@mnpe.pl.

Ustawienia