Muzyka zaklęta w drewnie – Pan Moniuszko zaprasza do tańca

 

Muzeum w Wygiełzowie i Małopolska Organizacja Turystyczna zapraszają na kolejny koncert w ramach Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie! Tym razem spotykamy się w  w  magicznej scenerii skansenu, gdzie  będziemy podziwiać nie tylko niezwykłych muzyków z Zespołu Marii Pomianowskiej, ale także tancerzy z Baletu Cracovia Danza we wspaniałych strojach i oryginalnej choreografii.

Nie od dziś wiadomo, że niepowtarzalność dzieł Moniuszki w znacznym stopniu wyrasta z inspiracji muzyką ludową. Program „Pan Moniuszko zaprasza do tańca” łączy elementy czysto muzyczne
z tanecznymi, ukazując jak staropolskie instrumenty potrafią zagrać obok przaśnych oberków moniuszkowskie arcydzieła. W zespole obok akordeonu, fletów i bębnów grają niezwykłe staropolskie fidele kolanowe. Były one rozpowszechnione na ziemiach polskich w czasach Stanisława Moniuszki by popaść w zapomnienie na początku XX wieku.
Przedstawione zostaną unikalne ludowe pieśni, mazury, oberki, kujawiaki, a także pieśni Moniuszki przełożone na instrumenty ludowe oraz tzw. „biały głos”. Całość wzbogacona będzie improwizacjami opartymi o melodyczne motywy moniuszkowskie.

Data: 11.08.2019
Godzina: 17:00
Miejsce: Muzeum Nadwislański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec
Adres: ul. Podzamcze 1, Wygiełzów
Wstęp: Wolny

koncert plenerowy

Wystąpią:

Maria Pomianowska – śpiew, fidel płocka, suka biłgorajska, suka mielecka, kierownictwo artystyczne,

Katarzyna Gacek-Duda – flety,

Wojciech Lubertowicz – bębny obręczowe,

Hubert Giziewski – akordeon

Tancerze Baletu Cracovia Danza

Wstęp na wszystkie koncerty wolny! Do zobaczenia na Szlaku!

www.facebook.com/MuzykaZakletaWDrewnie
www.facebook.com/drewniana.malopolska

Ustawienia