Obiekt miesiąca – sierpień

Sięgając do kalendarza świąt nietypowych i zwyczajowych w dniu 26.08 przypada Międzynarodowy Dzień Psa. Mimo, że polski Dzień Psa obchodzony jest 1 lipca również data sierpniowego święta nie jest pomijana. Pies jako zwierzę pozostające w bliskiej relacji z człowiekiem od dawna jest jego ważnym towarzyszem zasługującym na uznanie i szacunek. Wybierając sierpniowy obiekt miesiąca przybliżamy Państwu figurkę tego zwierzęcia.

Porcelanowa figurka psa rasy chart produkowana w Zakładach Porcelany Stołowej Wałbrzych. Popularna ozdoba mieszkań i gabinetów z lat 60tych XXw.  Półleżący pies z uniesioną głową, elegancko skrzyżowanymi przednimi łapami i zawiniętym przed siebie ogonem. Utrzymany w monochromatycznej tonacji szarości, zgrabnych proporcjach, ze spojrzeniem skierowanym do przodu. Ustawiony na biurku czy stole wprowadza nastrój powagi i dostojeństwa. Postawiony na półce pełni rolę cichego obserwatora.

Porcelana odlewana, wykończona lekko satynową powierzchnią, fragmentarycznie gładka i błyszcząca. Na dole sygnowana znakiem firmowym zakładu. Wymiary: dł. 32,5cm., wys. 12cm.

Ustawienia