Spotkanie autorskie – Władysław Tomczyk, 11 czerwca 2023

Wśród warsztatów organizowanych z okazji Dnia Dziecka odbędzie się spotkanie autorskie z rzeźbiarzem, twórcą i animatorem kultury – Władysławem Tomczykiem.

Podczas spotkania pokaz wykonywania płaskorzeźby. Zapraszamy w godz. 12.00-18.00 do karczmy z Minogi na terenie Parku Etnograficznego w Wygiełzowie.

Władysław Tomczyk jest cenionym rzeźbiarzem, animatorem kultury, także i sportu, któremu to przyszło świętować
40-lecie jak to on nazywa zmagań by przyniosły efekty.

Bardzo często angażuje się w życie lokalnej społeczności. Zafascynowany twórczością Hasiora i Beksińskiego. Działa i tworzy prace o różnorodnej tematyce. Dla tego artysty materiałem rzeźbiarskim może być nie tylko drewno, węgiel, glina czy kamień. Autor licznych  wystaw i wyróżnień m.in. Gloria Artis, Honorowo zasłużony dla Kultury Polskiej, Władysława Hasiora, Władysława Orkana. Wszystko to można doczytać na jednej z wiszących antyram, udostępnił fragmenty swoich prac, które to powstały kiedy to najpierw należał do grupy  „Na Styku” w Babicach, kierowaną przez Wiesława Wątrobę, potem dyrektora GOK w Babicach. Jego drugim zawodem wyuczonym i pasją  jest medycyna, gdzie zdobył kwalifikację dyplomowanego terapeuty manualnego.

Zapraszam na rozmowę i prezentacje rzeźby, płaskorzeźby.
Władysław Tomczyk

fot. przełom.plUstawienia